Elke dag lees je in het nieuws dat AI ons werk verandert. AI is nieuwe techniek die steeds sneller beter wordt. Het gaat niet meer weg.
Schrijf je in
In de erfgoedsector geeft AI veel kansen, maar er zijn ook zorgen. Bij oral history (interviews) kan AI helpen. Bijvoorbeeld: AI kan gesproken tekst omzetten in tekst. En die tekst kun je daarna makkelijk doorzoeken. AI kan ook helpen om veel interviews sneller te bekijken en te vergelijken.
Maar AI kan ook problemen geven, vooral bij collecties over het koloniale verleden. Dan komen lastige vragen:
- Welke ideeën zitten er in de techniek?
- Welke stemmen hoor je juist meer, en welke minder?
- Hoe ga je netjes en eerlijk om met bronnen en achtergrond?
In dit webinar kijken we hoe je AI gebruikt op een goede manier. Het doel is: het verhaal wordt rijker en dieper, niet simpeler. Je ziet hoe AI kan helpen bij storytelling met meer lagen en meer nuance. Ook leer je hoe AI een extra ingang kan zijn naar je collectie, zonder dat belangrijke details verdwijnen.
We delen ook hoe makers, curatoren, onderzoekers en historici naar AI kunnen kijken. En we bespreken hoe verschillende groepen publiek AI ervaren, zoals Gen Z en Gen Alpha.
?>