Het toegankelijk maken van een museum is een uitdaging. Waar moet je beginnen? Hoe maak je een rondleiding toegankelijk? Hoe ervaar je een museumobject als je niet kunt zien? Ook in je gebouw en op je website kun je aanpassingen doen voor blinde mensen. NEMO Science Museum, het Rijksmuseum en Bartiméus Fonds organiseren een congres over toegankelijkheid voor blinde en slechtziende bezoekers.

Wat kun je verwachten?

De dag begint in het Rijksmuseum, waar dagvoorzitter podcastmaker Marnix Kluiters en keynote speaker theatermaker Ayşegül Karaca je meenemen in de wereld van toegankelijke musea voor mensen met een visuele beperking. Tijdens het panelgesprek hoor je van diverse musea hoe zij toegankelijkheid aanpakken. Ook ervaar je zelf hoe kunst toegankelijk en de ervaring gelijk kan zijn in een rondleiding voor blinde en slechtziende bezoekers.

In de middag verplaatsen we ons naar NEMO Science Museum voor een middag vol boeiende deelsessies. Ontdek hoe je fysieke en digitale toegankelijkheid kunt verbeteren, werk aan een lange termijnvisie en leer hoe je meer zintuigen kunt inzetten in tentoonstellingen. Daarnaast zijn er sessies over belangrijke thema’s zoals intersectionaliteit, het betrekken van de doelgroep en de representatie van blinde mensen in de kunst.

?>
Cursus: Digitaal erfgoed
14 sep t/m 26 okt 2026

Cursus: Digitaal erfgoed

Museumcongres
1 okt 2026

Museumcongres

Masterclass: Publiek Domein
5 okt 2026

Masterclass: Publiek Domein

Training: Discriminatie en micro-agressies tegengaan op de werkvloer
6 okt 2026

Training: Discriminatie en micro-agressies tegengaan op de werkvloer