Tijdens de Week van de Toegankelijkheid, van 5 tot en met 11 oktober, vragen we vanuit de Museumvereniging en de Museumkaart extra aandacht voor onze samenwerking met Stichting Prokkel. Samen willen we musea stimuleren om hun toegankelijkheid te verbeteren en meer bezoekers de kans te geven om van een museumbezoek te genieten.

Stichting Prokkel brengt mensen met en zonder verstandelijke beperking met elkaar in contact. Dankzij financiering vanuit Stichting DOEN is er budget beschikbaar voor museumbezoeken waarbij mensen met een licht verstandelijke beperking de toegankelijkheid van musea ervaren en beoordelen.

We zoeken musea in Friesland, Drenthe, de regio Enschede, Oost-Brabant, Utrecht en Zuid-Holland die hieraan willen deelnemen.

Hoe werkt het?

Twee ervaringsdeskundigen bezoeken het museum en bekijken het vanuit hun eigen perspectief. Aan de hand van een vragenboekje onderzoeken zij wat prettig werkt en waar nog kansen liggen om het museumbezoek toegankelijker te maken.

De bezoeken bieden musea laagdrempelige, praktische inzichten vanuit de ervaring van bezoekers zelf. Zo kunnen musea ontdekken wat goed gaat en waar verbeteringen mogelijk zijn. Daarnaast draagt de samenwerking eraan bij dat bezoekers zich welkom voelen en stimuleert zij herhaalbezoek.

Na afloop ontvangt het museum een verslag met de ervaringen en praktische inzichten van de ervaringsdeskundigen. Ook krijgt het museum een eigen pagina op Naar een museum, zodat bezoekers vooraf beter kunnen inschatten wat zij tijdens hun bezoek kunnen verwachten.

Meedoen?

Wil jouw museum meewerken aan een toegankelijker museumbezoek? Neem dan contact op met Hanneke Langendam. Zij vertelt je graag meer over de mogelijkheden en de praktische organisatie.

Samen werken we aan musea waar iedereen zich welkom voelt.