Het werd hoog tijd dat museummedewerkers uit alle geledingen eens met elkaar van gedachten wisselden. De Museumvereniging creëerde het moment waarop dat kon en dat daar belangstelling voor was dat bleek! Meer dan 500 mensen vertegenwoordigden musea en aanverwante organisaties, in totaal van meer dan 220 verschillende instellingen uit België en Nederland.
Volle zaal in MECC Maastricht

Het Museumcongres was dé gelegenheid voor formeel en informeel contact, even bij elkaar over de schutting kijken. Het belang van musea en ideeën/opvattingen over het imago van musea speelden een centrale rol.

Sprekers als Ronald Plasterk, Ian Cook en Guus Beumer spraken over hun specifieke inzichten die betrekking hadden op het museale vak in Nederland. En daarnaast kwam ook de nieuwe generatie museumdirecteuren aan het woord. De eerste dag verwoorden Valentijn Bijvanck en Axel Rüger hun visie op musea in Nederland en met name de rol die zij zouden moeten spelen; zowel ten opzichte van de jeugd als die van de nieuwe uitdaging voor streekmusea.

Op dag 2 waren Judikje Kiers en Pieter-Matthijs Gijsbers inleiders van 2 verschillende dagdelen. In de ochtend was het thema Vorm en Inhoud, ’s middags was de focus gericht op Publiek en Maatschappij.
De algemene tevredenheid onder deelnemers, sprekers en bedrijven op de beurs is gemeten. Tot nu toe blijkt dat men over het geheel genomen tevreden tot zeer tevreden was. Gemiddeld kreeg het congres een 7,8! De bezoekers waren opvallend tevreden over de netwerkmomenten en vonden dat ook het belangrijkste deel van het congres. 